Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/html/sabacom.cz/public_html/www/templates/sabacom4/functions.php on line 182

Inteligentní dům


 

Snad každý majitel bytu či domu si alespoň občas řekne...

.....Proč musím pořád dokola každý den ručně pouštět zavlažování zahrady?

....Bylo by super, kdyby se mi to noční osvětlení chodníku zapínalo samo, tedy jen když budu doma.

....Co kdyby se mi žaluzie každý večer spustily samy a já nemusel obcházet celý byt.

 

Tohle a spoustu dalšího Vám vyřeší systém chytrého domu. Systémů je na trhu mnoho a každý z nich si říká Smart home, nicméně je potřeba si uvědomit, jestli se jedná jen o soustavu "chytrých" jednotek, ale vzájemná kooperace je prakticky nulová a nebo jednotlivé části systému spolu "mluví" a dům je schopen některé činnosti řešit s určitou inteligencí.

 

Nejde o to jestli se Vám rozsvítí světlo na zahradě v 18:00, ale aby se rozsvítilo jen když budete doma, a pokud bude na zahradě pohyb, samozřejmě pokud tam bude pohyb a vy doma nebudete, je potřeba vyvolat poplach přes "zabezpečovačku" a nebo minimálně odeslat SMS majiteli domu. Protože tam asi chodí zloděj. 

 

  • Co třeba spojit topení, klimatizaci, rekuperací a čidla v oknech a zavřít radiátor nebo podlahovku, pokud se manželka rozhodla, že bude v ložnici půl dne větrat a radiátor netopil celou dobu ZBYTEČNĚ.... Samozřejmě v obýváku se má topit normálně...

 

  • A co spojit žaluzie a zabezpečovačku a pokud odejdete z domu, tak automaticky zatáhnout žaluzie, aby Vám sousedi pořád nehleděly do oken?

 

  • Super by bylo, na mobilu zmáčknout tlačítko, aby se Vám otevřely zároveň brána i garážové vrata a rozsvítily se světla kolem příjezdní cesty?

 

Tak tohle všechno a mnohem více umíme řešit....